Náradie

Sadzač štrbinový lesnícky
Sadzač štrbinový lesnícky
Lanko vyžínacie okrúhle
Lanko vyžínacie okrúhle
Vyžínacie lanko má vysokú odolnosť voči strapkaniu, vysokým teplotám. Je určené pre všetky druhy kosenia s vysokým rezným výkonom.___Priemer: 2,4 mm__2,7 mm__alebo 3,00 mm___Dĺžka: 349m/278m/223m.
Lanko vyžínacie štvorec
Lanko vyžínacie štvorec
Vyžínacie lanko má vysokú odolnosť voči strapkaniu, vysokým teplotám. Je určené pre všetky druhy kosenia s vysokým rezným výkonom.___Priemer: 2,4 mm__2,7 mm__alebo 3,00 mm___Dĺžka: 304m/240m/192m.
Zraňovač kôry
Zraňovač kôry
Zraňovanie kôry – je úmyselné mechanické narušovanie povrchu kôry ihličnatých stromov za účelom ochrany živých stromov pred ohryzom a lúpaním zverou, ktoré je najintenzívnejšie práve v nezmiešaných ihličnatých porastoch, v ktorých chýbajú listnaté stromy a kríky. Jednoduchým zraňovačom sa naruší kôra stromu tak, aby bez poškodenia stromu prišlo k povrchovému výronu živice. Vznikne tak hrubý, presmolený povrch kmeňa, ktorý nie je atraktívny pre ohryz a lúpanie zverou. Aby bolo zraňovanie kôry účinné ako opatrenie ochrany lesa, musí sa vykonať včas, t.j. v takom veku porastu, kedy sa stromy začínajú prirodzene čistiť od spodných uschýnajúcich vetví (obvykle vo veku asi 30 rokov).